PDA

Pokaži Full Verziju : Roland e-96 i midi (karaoke)


marco
26.08.2006, 22:27
Evo ovako,
moj kum svira na 96. Kada ubaci neki fajl (midi sa txt-om, posto mislim da on ne cita *.kar) ne vidi se tekst. Danas je ubacio Osmana Hadzica- Ti mene ne volis i otisao na lyrics i txt se pojavio, dok na ostalima ne izlazi. Da li neko zna kako moze da se namesti da se vidi i na ostalim fajlovima.Predpostavljam da postoji neki nacin.Hvala unapred

Tomy
27.08.2006, 11:54
Lyric mora biti u midi formatu.Stariji roland sintovi citaju iskljucivo lyrics, ali mora biti prepoznatljiv rolandu, odnosno mora biti formatmatiran za roland. U svakom redu teksta mora biti, nisam siguran, najvise 40 ili 80 znakova. Zato stariji roland sintovi ne podrzavaju lyrics napravljen recimo u sonaru ili nekom drugom sekvenceru. Zbog toga ih treba konvertirati u rolandov format. ja to radim u GNmidi programu. Sviram na Roland VA-7.

marco
27.08.2006, 13:00
Tomy hvala na odgovoru. Jel mozes ako ti nije problem da mi napises ukratko kako se radi ta konverzija. Ucitam midi i sta dalje. ? Hvala

Tomy
27.08.2006, 14:30
ucitas file, ides na convert, karaoke to MIDI with lyrics, odaberes"roland", potvrdis sa ok, spremis sa save i to je to!

marco
08.10.2006, 00:14
E, uradio sam sve ovako kako je navedeno, ali mi kum kaze da mu txt ilazi pomeren da li u levo ili u desno ne znam tacno, i ne vide se sva slova. Valjda je ovaj progy odsekao taj visak slova a nije ih preslozio. Da li neko zna kako da ovo resim da sve bude ok ??? Hvala svima