PDA

Pokaži Full Verziju : set za korg pa 50


sandro
05.08.2009, 22:40
pozdrav dali neko ima neki dobar se za korg pa 50
trebao bi za kolo ili estam poput ciganske dvojke ili kolo ritam
hvala unaprije
ili poput toga nesto
http://www.youtube.com/watch?v=JJ5YIB7bgjE&feature=channel_page

bokivelik
05.08.2009, 23:19
imas brate u downloadu dosta setova za pa 50,60,80. Trazi u setovima ritam '' Nesa 6ca'' tako nekako. Ja sam svirao na njemu a ima ga u glavnom u svim setovima.

stefani91
09.08.2009, 17:02
imam ja jedno pitanje. skinuo sam set pod nazivom SREDJENO.set, učitao i sve radi, ali dok sviram solo menja mi akorde bez pipanja dela klavijature za akorde. nije mi jasno kako. chord scanning mi je stavljen na lower, keybord mode na spli. splitovano je na D 4. šta može to da bude i kako da to otklonim. jel moguće vratiti klavijaturu na fabrička bodešavanja uraditi reset i kako? pozdrav i hvala.

svirko
09.08.2009, 17:33
Stavi si splitovanje na C2, odnosno Chord Scanning, i ne bi trebalo više bit problema.
A koliko se sjećam, brisanje ide ovako, MENU, DISK, ERASE, ALL,
al neka me neko ispravi, već sam i zaboravio šta sve ima na PA50.

stefani91
09.08.2009, 18:16
na žalost isto se dešava. kada tako uradim onda ne mogu da svirma na ritmu već samo solo, ali se opet menjaju akordi. ali tamo gde biram instrumente iz programa imam ona ćetri čuda ( ne znam kako se zovu ) u koja ubacujem melodiju koju hoću. njih mogu da pustim ili da im dam mute. kad prvi mute-iram onda prestane. koji god instrument da pustim na drugom ne menja mi akorde, a lim uključim prvi odmah počene da ih menja. a za resetovanje kad užem u MENU nemam nige DISK, Disk imam zasebno pored za učitavane diskete. Izvinjavam se što ovako šlogirano objašnjavam, ali do skoro sam koristi casio ctk 900 pa sam mogao da sanjam ritmove boje i ostalo. tako da sam potpuno nov u ovoj oblasti tako da ne znam vaše izraze žargone i to. mislim ne znam kako se šta tačno zove, pa moram da lupetam da bih objasnio. činimi se da se ona četri ''čuda zovu sequncer-i, ali nisam siguram. hvala još jednom!

svirko
09.08.2009, 19:06
Hm, hm, malo sam se stvarno namučio dok sam pohvatao, al meni se čini da ti nešto pokušavaš svirati kad ti je uključena opcija Song Mode, jel tako?
Ili Sequencer?
Ako je tako, to sve moraš iskopčati, i imati ukopčano samo Style Play, Split i tako dalje, i onda bi moralo raditi.
A za formatiranje klavijature, moraš skinuti novi OS sa www.korgpa.com, i Musical Resource, to ti je sve skupa 6 disketa.
Prva je OS, i tu disketu ubaciš u ugašenu klavijaturu, zatim klavijaturu upališ i držiš pritisnutu tipku Fade In/Out, i sačekaš dok ne započne sa učitavanjem OS-a, i onda odeš na DISK, Utilities, Restore data, i vidjet češ, tražit će te da ubaciš prvi disk, i zatim prati na displeju, tražit će te tako dalje, dok ne usnimi svih pet.
Ajd, ako negdje zapne, imaš moj PP i MSN adresu u profilu.

Pozdrav,

Svirko

stefani91
09.08.2009, 19:25
Sviram na style play svo vreme. Nema veze dobro je i ovako. Ae videću da formatiram to, pa ako zapne javljam. se. Hvala svirko. Imam još jedno pitanje. Rekli su mi da se to zove mono boja. Kako se ona pravi. Imam boju gajdi, pa hoću da je sredim da bude mono boja. Kao u ej od kad sam se rodio. Hvala i pozdrav!

svirko
09.08.2009, 19:54
To moraš otići u Menu, Effects, i tamo se igrati sa raznim efektima, dok ne dobiješ boju kakvu hočeš.E,sad, iskreno, ja sam ti već pomalo zaboravio o PA 500, pa ne znam gdje je šta točno, ako me razumiješ.

Srdačan pozdrav,

Svirko

stefani91
09.08.2009, 19:57
Razumem. Hvala. Inače ovo se samo namestilo. Više ne menja akorde na solo delu klavijature. Malo sam prešalto modove klavijature i vratio na style play i sad radi noiramlno :) Hvala i pozdrav!

svirko
09.08.2009, 20:02
Sve je 5;)!!