PDA

Pokaži Full Verziju : odsvirati boje ???


Doktor
20.08.2006, 22:02
Pozdrav !

Treba mi pomoc nadam se da ce neko moci pomoci. Vec duze vrjeme pokusavam recimo da skinem boju od Tritona i tako dalje i da je odsviram na kompjuter putem nekog programa. Kontakt 2 koristim i naucio sam se dosta toga ali stvarno mozeli mi iko objasniti dali ja mogu bilo koju boju od tritona,le,pa80 itd da ubacim i da odsviram uz pomoc programa. Pokusao sam da skinem recimo Gurerini harmonike ali neznam kako da napravim da to zvuci. Dok recimo .sf2 fajlovi nema nikakvi problema to sam skonto. Pa mozeli mi neko da pomogne i objasni dali je moguce uraditi ovo sto ja zelim? i kako ?


Nadam se da vas ima koji imate iskustva u vezi ovoga ili cak mozda mi preporucujete neki drugi program ?

Hvala puno za pomoc unaprijed

nikdejan
21.08.2006, 00:06
Postoji program koji se zove Awave i koji se koristi za konvertovanje izmedju semplova razlicitih formata. Verujem da on moze konvertovati KMP format (to je Korg-Tritonov Native format, znaci "licno" tritonov) u waw, sf2 ili u neki drugi format koji Kontakt 2 potom moze da pusti. Istim se programom mogu konvertovati i recimo semplovi od Yamahe i Rolanda da bi se koristili na Korgu ili obrnuto ili semplovi iz Kontakta za Roland itd.
E sad, ja taj program Awawe nisam u zivotu video, niti sam video Kontakt 2. Ovo sto pricam govorim na osnovu onoga sto sam procitao i razumeo iz tudjih postova.
Inace program Awawe se nalazi na zajednickom yahoo mail-u. Name i Password za taj mail mozes naci na forumu i kada odes na yahoo i ulogujes se, mozes skinuti ovaj i jos neke druge veoma, veoma korisne programe.

Pozdrav!

BasariStudios
21.08.2006, 05:06
Kolega Dejan ti je rekao dobro, problem je to sto i napisao sam nekoliko puta da mi pogresno shvatamo SAMPLING, to nije samo stavi boju i sviraj i gotovo znam SAMPLING. Ja ne mogu da te sudim, ne znam ko si i sta ti sve mozes i znas al o tome o cemu pitas vidim da o tome i ne znas. Jer lepo si rekao DOK SF2 si skintao al nisi uopste skontao, jer SF2 je file format koji KONTAKT odma prepoznaje i njegove parametre sto znaci nisi nista skontao nego jednostavno SF2 otvoris u KONTAKT 2 i sviras.
Sad odgovor na tvoje pitanje je:
Iz bilo kojeg sinta boje, moras da odsviras po nekoliko nota il kako god hoces da ne ulazim u detalje, pisao sam o tome milion postova o SAMPLING, ima jedan veliki negde, posle snimanja te note u computeru, da uvedes jednu po jednu u KONTAKT, da ih LOOPIRAS, onda u MAP EDITOR da im sredis range i tek onda da pocnes sa SCRIPTAMA i ostalim parametrima.
Ili sto je slucaj sa tim GUERINI harmonika, da uzmes sve note jednu po jednu i da ih onda tako sredjujes u KONTAKTu. Ne pokusavam da budem grub al samo kazem onako kako jest.
Sad sve to sto sam ispricao je samo ukratko al nije to bas tako lako, o detaljima sada ne mogu pricati, KONTAKT je svakako jedan od najkompleksnijih soft SAMPLERa momentano za studiski posao, a posebno njegove scripte, nije to lako, ima mnogo toga o njemu sto i ja ne znam.
Po malo diraj vamo tamo, trazi po forumima, ima sto sam ja pisao i ostali i skontaces osnovne stvari.
Nemoj nista sto sam rekao uzeti licno.

Pozdrav

Doktor
21.08.2006, 11:30
A gdje da nadjem password i to sve za yahoo mail ?

Mozeli neko poslati pm?

nikdejan
21.08.2006, 12:07
Postoji i password i username u nekim postovima na forumu. Pretrazi malo, koristi "Search" pa ukucaj password i dobices sve postove u kojima imas rec "password". Usput ces i procitati nesto korisno. U tome je valjda ideja toga sto se password i username ne ponavljaju suvise cesto. Tako drugi rade pa i ja to prihvatam. Ajde da ti ne damo bas sve na tanjiru :lol:

nikdejan
21.08.2006, 12:10
Inace u vezi sa programom Awave zaista ne treba da ocekujes da ce on sve sam uraditi za tebe, da ce od "tritonovih boja" napraviti "boje za kontakt". Ja sam rekao samo ono sto u nacelu znam, dakle da se taj program koristi za te stvari, a detalje oko toga kako se to tacno radi moraces traziti od drugih iskusnijih forumasa.

Doktor
21.08.2006, 13:22
Hvala vama na pomoci. Polako se ucim nezurim nigdje. Vazno je meni da ja imam te stvari koje mi trebaju a od sada pa u buduce moze samo biti bolje. vec ste napisali da ksf moze pretvoriti a kmp dali ce to moci kako svi pisu ovaj program moze svasta da pretvori.