PDA

Pokaži Full Verziju : Konfiguracija za snimanje ???


emko
29.07.2009, 21:03
Procitao sam jedan prethodni thread za konfiguraciju za rad u studiju.Mome jaranu je potreban racunar za povremeno snimanje, eventualno jednom mjesecno snimanje sa VST-om do 20 kanala uz dodavanje efekata, pa smo sastavili neku konfiguraciju da se prodje nesto jeftinije i da posluzi neko vrijeme.Ovo smo planirali uzeti:

Gigabyte P31-ES3G
Core2Duo E8200
4GB DDR2
320GB HDD
ATI HD4350 512MB
i neka kvalitetnija napojna jedinica.
Zvucna bi se naknadno uzela, E-MU ili MAudio.

Da li je ovo dovoljno za obavljanje gore navedenih potreba?

Unaprijed hvala!

zsimonovic
29.07.2009, 21:11
Mislim da bi na tu konfiguraciju moglo lepo da se radi muzika na racunaru.

grandia
29.07.2009, 21:12
graficka ti nesto slaba ...=))


salim se buraz! kompa ti je odlican! naravno ti jos fali neka zvucna audio/midi i cepas ... raspitaj se dobro o tim zvucnim interfejsima pre nego sto kupis, ja bi uzeo emu (najpre zbog proteusa) al to majstori znaju koja je bolja ... zavisi koliko hoces da investiras ... ja koristim vec godinu dana tascam usb122l i dobra mi je, ma da ja jos nisam mnogo koristio njene audio ulazke. za midi je sasvim ok

pozdrav i zelim ti uspesan rad sa kompom

Dejan
29.07.2009, 21:26
Ja imam komp
Intel Core2duo 2.53Ghz
2GB dual rama
Hard disk 500GB
Geforce 9600gt
Imam i Rode Nt1a mic.

I rijesio sam da uzmem neku EMU karticu(ne usb),mislim da ce se moci na ovom nesto lijepo raditi.Sad trenutno radim ali sa Asio4all driverom,ali nije to,to...pozdrav i javi sta si uzeo.

grandia
29.07.2009, 21:34
da ne krenemo samo u pogresan pravac i pokvarimo coveku temu ...

al ipak i ja bi moju konfiguraciju da ubacim pa da drug emko (i naravno svi forumasi) moze da proveri njegov sistem sa nasim ...

moja:

AMDX2 5000 (2.6x2)
2 GB RAM
320 SATA (pola VISTA pola XP)
8500 GT 512 mb
TASCAM USB US122L
ALESIS imultimix 8 USB

Dejan
29.07.2009, 21:44
mozda emko da razmislis o TASCAM USB US122L sto koristi grandia?
@grandia
kako trpi tvoja kartica VST i efekte?Krcanje i tako to kad je veci broj Vst?kolika je latencija na njoj.Pozdrav veliki

emko
29.07.2009, 22:09
Hvala Vam na brzim odgovorima.Ovu cemo konfiguraciju uzeti vjerovatno iduce sedmice pa ce jaran to da upogoni.Za zvucnu cemo se konsultovati ovdje ali prvo da se uzme komp.Utiske ce jaran svakako ostaviti ovdje.
Jos jednom, hvala svima!

grandia
29.07.2009, 22:17
krecemo se na tankom ledu deki (promasaj teme :lol:)

samo da ti odgovorim .. nazalost krcanje po neki put je tu ... al primetio sam da to nema (mnogo) veze sa brojem vsti´a nego ako udjem u onaj PEAK ... znaci ima neki vst´i koji se mnogo jace cuju od ostalih i tu dodje to suma (mislim na taj peak ...), al kad smanjim jacinu i malo povecam na miksetnu nestane i to ...

nazalost ja ne koristim audio jel kao sto dosta kolege ovde znaju - ne umem da pevam - pa sta ce mi ... al zbog toga koristim po neki put po 6 i vise vsti a na onom metru koji meri koliko se cpu muci sa signalima ni 10 %

ne setim se razloga zasto sam uzeo ovaj tascam, znam samo da sam hteo neki EMU za 99,-- a nisu ga vise imali pa sam se odlucio za tascam koji je pre 2 godine kostao 150,-- evra

mogu da dam kolegama savet: ako hocete da se bavite harddisk/midi snimanjem - koristite kompu SAMO za te stvari! znaci nema igrice, drugi programcici itd ... meni kompa puna nekih zahebancija jel i moja deca koriste kompu. naravno kompa pobesnila a tu su i virusi koji usporavaju rad i tako dodje do crasha sto kazu englezi :lol:

Dejan
29.07.2009, 23:19
Da to znam za igrice i ostale zezancije koje samo prave problem.To je super ako ti radi tako zvucna,razmislicu i ja o njoj.
izvinjavam se za promasaj teme,posto emko kupuje komp i zvucnu pa rekoh da mu cisto kazes i meni i njem kakva je.Hvala ti na informacijama...pozdrav

STUDIOSOS
12.09.2010, 22:13
To ti nebi trebalo da predstavlja nikakav problem to je solidna kombinacija
preporuka koristi sto manje virtualne instrumente manje ces imati problema u radu

sinisa
12.09.2010, 22:52
Sve je ti je tu ok samo bi ja uzeo Gigabyte GA-P43-ES3G ili neku slicnu i veci hard trebace obavezno.
Ja imam hard od 640 +320 GB i opet mi fali mesta,mada vama za pocetak je dosta i od 640Gb.

brckomusic
12.09.2010, 23:28
Asus SE/R Plus (maticna)
Emu 1212
Nvidia G8400
8 GB Ram
Intel Quad 2.6Ghz
SATA 500 GB HDD

GOKOARSOV33
21.09.2010, 02:01
Ja mislim da sa tom konfiguracijo neces imati problema ici ce super. Ja trenutno radim sa

Gygabyte GA-G31M-S2L
Core™ 2 Extreme QX9770 12mb kes
4Gb RAM
500gB hd
i rdi ko sat

grandia
21.09.2010, 08:11
pa da goko, al nije sve do kompe ...

za djabe ti superkompa kad ti je zvucna "bizuterija" (ne kazem da je tvoja)

a naravno zavisi i sve od toga koliko kompleksno se radi sa DAW, znaci za sitne audio/midi produkcije nije bash potrebna neka konfiguracija "boli glava".

al uvek je bolje biti barem 1 korak pred momentalnih zahteva tj. malo snage visak ne skodi ;) tu nema diskusije ...

GOKOARSOV33
21.09.2010, 20:20
Slazem se sa tobom kolega izvinjavamse sto nisam naveo da treba dobra zvucna karta jer vec ako nije za neki profesionalni rad moze se uzeti i neka slabija karta