PDA

Pokaži Full Verziju : ucitavanje sempla na pa800


MICKY
29.07.2009, 19:40
Prvo da se izvinem moderatorima oko postvljanja ove teme,jer nisam vise mogao da otkrijek kako da ucitam jedan sempl.Pitao sam 1000 ljudi,svi mi govore da uradim kako je objasnjenjo na ovome forumu.Ja sam slijedio upute ali opet,NISTA,pa vas molim ako je neka veca greska da mi oprostite i pomognete.
Ovaj mi je problem:
Konvertujem neki Wav.fajl u KSF format i prebacim taj jedan fajl na USB.Na klavijaturi uradim standardno(SOUND-RECORD-LOAD SAMPLE ILI IMPORT),wrajtujem ga,vratim se u sound i onda odem tamo u oscilator da ga nadjem i vrajtujem u sound ali ga tamo nema???
Drugi slucaj je da mi se pojavi prozor prilikom wrajtowana sempla kao u tritona,mogu birati bank:A,B,C,D....
U cemu je problem???
Pomozite!!!

x3meSRB
29.07.2009, 19:46
cekaj pa mozes i direktno iz wav formata da ucitash tad ides na LOAD a ako ucitavas korg ksf format onda idesh na IMPORT i mora da ga ima, e sad zavisi kakav je sempl dal ide kroz sve oktave i dal si pravilno konertovao iz wav u ksf, probaj direktno da ucitash wav format pa javi sta si uradio dal hoce, ako nece tako onda nam prepisi tacno sta ti sve izbaci koju poruku kad probas da ucitas ili slikaj mobilnim pa nam daj screenshoot da vidimo u cemu je problem...

MICKY
29.07.2009, 19:51
Jarane,ucitavao sam ja i sa wav formatom i ovo se desi.
U recordu izaberem load sample i loadujem ga i otvorim drugu stranu u recordu i onda mogu preslusati taj sempl.Naravno kroz sve oktave radi sempl(znaci na svaku tipku reaguje).Eh onda izaberem opciju da ga writujem.Kad ga writujem vratim se samo u sound mode i tamo odem u meni pa basic i kada ukljucim opciju ram da ga tamo nadjem,tog sempla nema.

Dare 82
29.07.2009, 20:06
Pa ne moze ni da ga ima!Da bi ga nasao u basic treba da uvezes kmp a ne ksf.Ako sam dobro razumeo tvoj problem.

x3meSRB
29.07.2009, 20:10
da, tako je, KMP (keymap file) ti je nesto kao mapa gde se koji sempl u multisemplu nalazi i njega ucitavash sa import, ja nisam ni obratio paznju da sam i ja pogresio u objasnhnjenju :-)))

MICKY
29.07.2009, 20:20
zanam ja kako izgleda taj keymap(u jednom folderu jedan fajl i jedan folder,taj fajl cita podatke iz tog foldera),jer sam vidio iz drugih semplova koje sam s ove stranice skinuo,ali kako cu onda ja konvertovati neki fajl da bih dobio tu strukturu foldera koju on moze normalno da ucita????

x3meSRB
29.07.2009, 20:40
najbolje sa programom avawe, ja sam s njim to radio dok sam imao 3tona.

MICKY
29.07.2009, 21:01
imam ja taj program,ali opet ga nisam bas skontao kako funkcionise???
Dodato:
Pa ne moze ni da ga ima!Da bi ga nasao u basic treba da uvezes kmp a ne ksf.Ako sam dobro razumeo tvoj problem.
@Dare
Dobro si razumio moj problem,a sada mene interesuje kako da ih uvezem???
Ja imam program Awave,za to konvertovanje ali nisam ga jos najbolje prostudiro!!!