PDA

Pokaži Full Verziju : Kako skopcati HDD od G1000 na komp,


Dejan
23.07.2009, 21:21
Molim za pomoc,naime,stao mi je hard od G1000 iz cista mira,provjerio sam napajanje,u redu je ali hard nece nikako pa hocu da probam da iscupam ritmove iz njega nekako posto mi je na hardu bilo 1200 ritmova.molim vas ako mozete da mi pomognete bio bih vam zahvalan.Pozdrav

milanceshow
23.07.2009, 21:53
Plasim se da ti je hard crko.....mada probaj vise puta da palis i gasis klavijaturu...
Mnogo gresimo sto ne radimo povremeni beckup......

ROBOT
23.07.2009, 21:57
ako je vrisnuo hd onda nema nista od njega meni se desilo jednom nosio sam u 3 servisa i nista.. nije bilo spasa ,ali eto nadam se da nije crknuo pa da to popravis sve naj bolje ....pozzz

cvele
23.07.2009, 22:07
ima spasa ali ce to da mnogo kosta.........:-O
moze se sve to srediti prebace se one ploce u drugo kuciste pa se procitaju ali kao sto sam vec rekao to je mnooooooooogo skupo....

mozda nije velik kvar, odnesi u neki servis neka pregledaju

Dejan
23.07.2009, 22:26
Non stop ja nju gasim i palim,nekad mi napise "unformat" a nekad nece da ga pozna.Kad ga upalim on zuji ali me zeza,kontao sam da odnesem u servis ali nekome jakom.Hvala vam ljudi puno.

cvele
23.07.2009, 22:29
mozda nije problem u hdd-u, mozda je problem u klavijaturi....

Dejan
23.07.2009, 22:33
I to me brine,ali,imam jos jedan havarisan G1000 pa cu da zamjenim samo donji deo klavijature,i na nju da stavim hard i promjenim napajanje.Jedino mi to jos preostaje.Da ja mogu skopcati hard na komp,nesto bih "izmudrovao" valjda :) Pozz

Boban010
24.07.2009, 00:16
Ne diraj nista,sto posto je hard disk,imao sam isti slucaj.Najbolje je da nekako pokusas da ga pokrenes tako sto ces da palis i gasis klavijaturu i kad i ako upalis da pokusas da spases ritmove inace od harda mozes da se oprostis.Znaci pokusas sada da upalis pa ako nece ponovo pokusaj ali sacekas izvesno vreme(sto duze to bolje) kako ne bi ostetio nesto drugo.I nije lose da prostorija gde to pokusavas bude sto hladnija!Ako nece prepusti posao onima koji rade spasavanje podataka!

Vule
24.07.2009, 00:36
Ja sam čuo da pomaže da se malo hard stavi u frižider da se ohladi...

Boban010
24.07.2009, 01:12
Naravno ali to spada u radikalne metode,poput one o otvaranju hard diska i prebacivanju "ploce" u drugi identicni disk.Pre toga treba probati sa popravkom bed sektora,odnosno pokusati da softwerski otklonite problem.

Sejox
24.07.2009, 01:40
Za te metode nisam cuo(hladno....itd)-to su za mene neke novosti....;)
Pa neka pali klima uredjaj,ako treba da je hladno....ili neka saceka zimu,
ako mu se ne zuri.
To je ipak,mislim, neka "alternativna medicina"....jer ohladi se HD preko noci sam.

Vule
24.07.2009, 01:54
:lol:
@ Sejo

Nije fora da ga ohladiš nego treba da ga uteraš u minus da bi povadio podatke dok se ne ugreje na radnu temperaturu...to nije alternativna medicina nego sasvim regularna majstorska fora jer se materijali na toploti šire itd...ima sad tu milion objašnjenja zašto i kako a to nije tema...



Nego...ne verujem da je tu u pitanju softwerski problem jer kod tih SCSI diskova retko tako nešto riknjava,pre će biti da ga je kolega udario o nešto pa je malo "prezupčio"...ako je uopšte problem do HD-a...

Dejan
24.07.2009, 11:11
Skoro sam radio neku svirku kada mi je stala a u toj prostoriji je bila struja "uzas".DA nije struja sta zeznula.

Vaxter
24.07.2009, 16:26
Chudno, ali istinito, zamrzavanje diska funkcionishe...
Naravno, ne funkcionishe kod svih kvarova, vec samo kod mehanichkih.
Disk ce raditi taman da se uschupa par gigabajta podataka, pre nego shto se ugreje, i onda kaput.
Nekad vredi ponovno zamrzavanje,a nekad ne...
Prepakivanje plocha je najsigurnije, ali je zeznuto naci disk sa identichnom elektronikom da bi se ploche mogle prepakovati.
Naravno, specijalizovani servisi imaju univerzalne alate, ali kod njih izvlachenje koshta vishe nego shto podaci vrede...

Dejan
29.07.2009, 16:05
Evo upravo sam dobio hard iz servisa.Kazu "Crkao" je skroz.Nisam siguran da bas vjerujem ovom momku koji radi to posto je bila njegova prica "joj,moram ti ja uraditi i napajanje i staviti novi hard,ovaj ti je crko',kosta ce te 130evra"Neznam,nesto nisam siguran da je to istina.Moracu ga jos nekome odnijeti.Hvala vam svima na pomoci...

kljucko
29.07.2009, 16:09
A zasto to ne uradis sam? Proguglaj malo naci ces kako spasiti podatke sa HD.

Dejan
29.07.2009, 16:20
Lako bih ja spasio podatke,posto sam spasavao na kompjuterskom hardu kad rikne sistem,cak i kad je formatiran,ali mi je problem sto ne mogu da ga skopcam na komp posto mi je na ovom hardu od G1000 širi ulaz,isto ko' da nije ni SATA ni IDE.Pozdrav

Sejox
29.07.2009, 17:02
Velika steta je to sto dosta ljudi ne napravi kopiju svojih dokumenata,
i vrijednih stvari na neki CD ili DVD.
To nije veliki posao,ali se zato mirno spava.Ovako,samo sekiracija i troskovi.

Dejan
29.07.2009, 17:08
eeee,kad sam konj,sve odlagao,ajde sutra cu i nikad i sad kad mi se ovo desilo poludio.6 godina rada ritmova,1200 ritmova,sve otislo.Ludim.

Boban010
29.07.2009, 17:39
Taj hard disk je verovatno SCSI,a da bi ga skopcao na komp moras da imas PCI karticu koja ima odgovarajuci interfejs za tvoj hard disk.Ako je SCSI verovatno ce ti biti potrebna neka Adaptec PCI kartica.Znaci prvo nadji kako se tacno zove tvoj HDD i koja je vrsta interfejsa pa na osnovu toga trazis odgovarajucu karticu koja je otprilike 15-20 eura(lupam) koriscena.

cvele_kraljevo
29.07.2009, 17:54
:lol:
@ Sejo

Nije fora da ga ohladiš nego treba da ga uteraš u minus da bi povadio podatke dok se ne ugreje na radnu temperaturu...to nije alternativna medicina nego sasvim regularna majstorska fora jer se materijali na toploti šire itd...ima sad tu milion objašnjenja zašto i kako a to nije tema...



Nego...ne verujem da je tu u pitanju softwerski problem jer kod tih SCSI diskova retko tako nešto riknjava,pre će biti da ga je kolega udario o nešto pa je malo "prezupčio"...ako je uopšte problem do HD-a...


Molim te mi reci da se salis i da samo lozis ljude!!!!!!! :-O:-O:-O

Dejan
29.07.2009, 18:39
1340
Naime o ovakvom je hardu rijec...kopcanje isto kao i u zip drive-a.

daree
29.07.2009, 19:28
Donio mi prije dva mjeseca covjek hard disk iz g1000,kaze, ne radi,nece da ocitava filove,stylove,nista.Ja ga priljucim preko scsi kontrolera na komp on vrti,zuji, vidim radi, kopiram sve podatke sa tog hdd-a u komp.Uzmem jedan scsi hdd od 1 gb formatiramo ga u g1000,prebacimo podatke na taj novi i sve ok.Sve to ga je kostalo 40 eura.Ako taj tvoj hdd radi,zuji vrti,pokusaj i ti tako,ako nemas kod koga to napraviti javi se na pp.pozz

cvele
30.07.2009, 17:32
Evo upravo sam dobio hard iz servisa.Kazu "Crkao" je skroz.Nisam siguran da bas vjerujem ovom momku koji radi to posto je bila njegova prica "joj,moram ti ja uraditi i napajanje i staviti novi hard,ovaj ti je crko',kosta ce te 130evra"Neznam,nesto nisam siguran da je to istina.Moracu ga jos nekome odnijeti.Hvala vam svima na pomoci...

Kako crkao skroz kada zuji, laze, i kakvo napajanje mora raditi, treba mu +5V,+12V i gnd, uzme ih iz bilo kog racunara a moze ga sam napraviti za 5 minuta sa komponentama koje kostaju 2 €.... Samo hoce da ti pare uzme..... Probaj ovo sto ti je kolega Daree rekao

pozdrav

Vule
30.07.2009, 17:45
Molim te mi reci da se salis i da samo lozis ljude!!!!!!! :-O:-O:-O

Ne šalim se...pitaj nekog servisera...;)

cvele_kraljevo
01.08.2009, 16:03
Ne šalim se...pitaj nekog servisera...;)

Hmm,4 godine radnog iskustva u oblasti racunara,od predprosle godine sa Microsorf sertifikatom CompTIA,tako da pitam samo samog sebe,mada za ovo bi me bilo sramota i samog sebe da pitam:D


Savet:

Nema ni svrhe ni potrebe stavljati hdd u friz,i ako je nekom cak i uspelo da tako povrati podatke to je zato sto je imao prekid na stampanoj ploci pa je srecom i slucajnoscu taj prekid spojen ponovo i on je uspeo da povrati podatke sve ostalo je smesno i komentarisati,tipa primenjivalja zakona fizike o skupljanju meh. delova hdd-a na hladnoci.....=))

Vaxter
01.08.2009, 17:09
Nije zezanje i nije fol.
Nazove neku firmu kod nas, koja se bavi izvlachenjem podataka, i reci ce ti da je to trik koji radi.
Potrazi po netu, i naci cesh objasnjenja na shta sve deluje zamrzavanje, i kako.
A MS sertifikati, koje pominjesh, znash i sam da nemaju nikakve veze sa hardverom.
Chak ne ni sa komopjuterima uopshte, generalno gledano. :)
To je samo sertifikovanost za rad sa odredjenim ms proizvodima.
Osim toga, koliko je meni poznato, CompTIA nije MS-ov sertifikat, vec nezavisna third party sertifikacija.
Ja imam MS-ov MCSE, pored koga sada spremam Novell Linux i IBM Websphere.
Sve je to, opet, samo softver. :)
Elem, koliko god to smeshno i chudno delovalo, ovo funkcionishe! :)
Nije ortodoksna metoda, ali nekada zna da pomogne, kada sve drugo zataji.
http://geeksaresexy.blogspot.com/2006/01/freeze-your-hard-drive-to-recover-data.html
Info na blogu...
Na kraju imaju linkovi do pro chupanja podataka.
Chak i kod njih na sajtu je ranije bilo nekih informacija o tome... :)

Dejan
09.10.2009, 19:40
Zaboravio sam da napisem ovdje,prije izvesnog vremena sam kupio hard disk od 4330mb i ubacio ga i radi sad super.A kao sto je VAXTER napisao,ovo je ziva istina za zamrzavanje harda.Raspitao sam se za ovo ali meni nije pomoglo posto mi je jedan "serviser" pokusao da zamjeni onu plocu i izgleda da ga je samo zeznuo.Veliki pozdrav svima i hvala vam na pomoci.