PDA

Pokaži Full Verziju : 40. godisnjica odlaska na mesec


BoleroBend
21.07.2009, 17:26
na danasnji dan pre 40 god ljudi su navodno sleteli na mesec.

-sigurno ste culi za kojekakve sumnje o odlasku gore uopste, snimanju celog spektakla u arizoni, vijorenju americke zastave u bezvazdusnom prostoru, stvaranje izmaglice, gde nema vazduha pa samim tim ni vlage, ne postojanje zvezda na "nebu", zasto su unisteni snimci pripreme odlaska (zbog navodnog preglomaznog materijala) itd..?
-s druge strane kako kazu bio bi veci uspeh sakriti celu misiju u arizoni nego sam odlazak na mesec.

e sad dal je to stvarno ogroman korak covecanstva ili samo trik da se dostigne uspeh SSSR-a slanja coveka u svemir..ko zna..

Vaxter
21.07.2009, 17:43
Ma, laaaaaaz! :)

Dell
21.07.2009, 17:47
ima onaj becarac : Lazu Rusi hebem li im majku, nije mjesec ni vidio Lajku :D :D :D

Vule
21.07.2009, 17:48
Sinula mi je strašna ideja...ako mogu ameri da obmanjuju svet tako zašto i mi ne bi mogli?! ;)

Lepo na jesen i ovako nas par planiramo da skoknemo u goste kod našeg Brata Milancheta i lepo kad nas bude dobro "napojio" :lol: skoknemo tu blizu u komšiluk do "Djavolje Varoši"...slikamo se i lepo napišemo da smo bili na Marsu...:lol:

Mislim da bi to bio pravi medijiski bum...još ako budemo imali sreće možda nas ne zatvore u neku "ustanovu" na posmatranje...:lol:=))

Sejox
21.07.2009, 18:39
Ma nesto kontam ja to ovako:

-ako su Ameri petljanci (a jesu u mnogim stvarima) i ako ovo stvarno nije istina,zasto Rusi nisu napravili jos bolji i spektakularniji snimak-jer ipak je to bilo "hladnoratovsko" vrijeme i vrijeme utrke i prestiza.;)

Znaci kao neki odgovor na ovaj americki potez.

Tadasnji SSSR (svi su ih zvali-rusi,pa se to raspalo) je bila ogromna zemlja,
i mogao se u njoj naci pejzaz,u kojem se moglo snimiti kako ruska posada
slijece i hoda,ako treba i po Jupiteru.:)....ako treba i votku "Kazacok" da piju....

Znaci,poenta ovog mog razmisljanja je: Zasto nije bilo odgovora sa ruske
strane-istom mjerom.

Toliko novca je potroseno na ovakve i slicne projekte i sa americke i ruske
strane,da su mogli kompletnu pustinju Saharu u Africi napraviti oranicom.

Ovo pisem,u iscekivanju novih,"senzacionalnih" snimaka iz Djavolje varosi.
Da vidimo i "yu-midi astronaute" kako se klate(poslije pojenja) kao da su
u bezvazdusnom prostoru.:)

Pozdrav,

Vaxter
21.07.2009, 18:53
Ja sve neshto cenim da je ruse u tom trenutku bilo tako briga za mesec i svemir, vec im je bilo bitnije ono shto ameri imaju na zemlji.
Eto zashto nije bilo odgovora.
Ono shto mene intrigira je zavrshetak apolo misija ka mesecu skoro u isto vreme kada se zavrshio i hladni rat...
Zashto su tek tako prekinuli?
Zashto nisu napravili neku istrazivachku stanicu, proverili sastav zemljishta meseca, mogucnost zivota, vodu...

jeftabgd
21.07.2009, 20:09
Meni je to nesto mutno.Kao sto kaze Vaxter,neverovatno je da posle tih nekoliko Apolo misija nije nastavljeno sa daljim radom kao sto je postavljenje neke stanice,opreme,teleskopa i sl.A ovi snimci koji se vrte su vise nego neubedljivi.Na youtube ima nekoliko zanimljivih klipova,evo na pr.ovaj:
http://www.youtube.com/watch?v=rgG5s28fvM8&feature=related

neconix
21.07.2009, 21:11
Jefto,preduhitrio si me sa ovim klipom!=))

Millan
21.07.2009, 21:37
Ja smatram da je to sve prevara i da Mesec uopste i ne postoji!

svrakan
21.07.2009, 21:51
Laz 100 posto po meni.Ima mnogo dokaza o prevari,ali ono sto je meni bitno u celoj prici kako to da od onda ni jednom posle nisu isli u misiju na mesec?

milanceshow
21.07.2009, 21:56
Prevara!!!!

Cak se u skoli ucilo o tom sletanju na mesec...:D

Vaxter
21.07.2009, 22:02
@Svrakan
Jesu.
Sve do '72. godine, navodno, samo to "nije snimano"
Navodno su, posle Apolo 11, uspeshne i 12, 14, 15, 16 i 17.
Ono shto me takodje jako intrigira je da rusi navodno nikad ni na shta u svemiru nisu sleteli.
Pogotovo shto se josh tada znalo, a tek sad je i vishe otkriveno, da su imali josh tada tehnologiju za izradu spejs shatlova, koje ameri tek u skorije vreme koriste.
Takodje, ameri kupuju od rusa sada motore za iste.
Ovo sam inache gledao na BBC-u, tako da sigurno nisu ruske izmishljotine, vec to kazu englezi, americhke tate i mame...
Sve to meni bash smrducka.
Pogotovo kada znam da ameri nemaju ni jednu svoju svemirsku stanicu, do ovoga shto rade sa rusima u saradnji.

Sejox
22.07.2009, 01:20
Prevara ili ne,ko ce ga znati....;)
Ali definitivno misterija jeste,i koliko god dokaza ima da nije istina,toliko
i da jeste.
Postavlja se takodje,jos jedno pitanje-zasto tek nakon toliko godina se
pocelo o ovome pisati i u medijima,ili neke knjige izdavati-da li povecanje tiraza i moguca eventualna zarada.

Ja ne tvrdim ni da jeste ni da nije.Uglavnom od toga se nije vidjelo neke koristi.

A inace Apollo program se provodio od 1963 do 1972.godine.
Osim Apolla11,na mjesec su sletjeli i Apollo12,14,15,16 i 17.
Ovaj Apollo 13 nije uspio u misiji zbog kvara,ali su astronauti prezivjeli.
Interesantno-Apolo13 je lansiran u 13sati i 13minuta-sve nesto sa 13....;)

@Vaxter

Snimali su oni i ovih ostalih pet slijetanja.
Pa sad,ako im je vjerovati....;)

Apollo 12


http://www.youtube.com/watch?v=YEEIJYrXn9s



Apollo 14



http://www.youtube.com/watch?v=R88yPyhTMZI


Apollo 15


http://video.google.com/videoplay?docid=6926891572259784994



Apollo 16




http://www.youtube.com/watch?v=ctV2a8KlCPY


Apollo 17



http://www.youtube.com/watch?v=8V9quPcNWZE

BoleroBend
22.07.2009, 01:20
navodno je jako slupo ici tamo vamo (do meseca) svaki cas, kazu da jedna misija kosta ca 19 000 000 000 (devetnaest milijardi),

mada znajte da 1 dan rata u iraku kosta par miliona tako da, je to bas labavo.

Sejox
22.07.2009, 01:34
Nesto sam izgleda zabrljao sa ovim linkovima-ne zamjerite....;)
A mozda nije ni bitno.

Dell
22.07.2009, 01:59
ebiga ja sam pokusao da namjestim sve embeed, ali nije mi uspjelo, evo zato cistih linkova :)

Sejox
22.07.2009, 02:03
Hvala drug....
Skontao sam,ali kasno gdje pogrijesih....;)

Dell
22.07.2009, 02:06
nema frke drugar ;) pomazem koliko mogu :)

Vule
22.07.2009, 02:08
idemo na mars,idemo na mars...

Sejox
22.07.2009, 02:45
Na Mars jedino i mozemo-ne trebaju vize....;)

AndrijaGM
22.07.2009, 03:09
Koji bi playback bio svirati na mesecu, posebno duvacki instrumenti...#o====))

zsimonovic
22.07.2009, 10:24
Stvarno nigde nema zvezda na snimcima,nisam ranije obracao paznju.Onaj snimak sa reflektorom je kriminalan. :)

grandia
22.07.2009, 12:15
@sejox

drug sejox, u tvom 1. postingu ove teme si pitao zasto rusi nisu odgovorili amerima ...

to ti dodje ovako, KAO da ja sad ubacim neki dobar demo-snimak sa malim greskama a neki nas forumas ubaci midi-fajl (kojeg neki vrhunski majstor napravio) i kaze da je on sve licno svirao ... ja bi u tom momentu bio sokiran i ne bi vise ni pogledao moju klavu .. tako su se rusi razocarali kad su videli (?) sta su ameri dostigli ... =))

ono KAO sam extra veliko pisao jel znamo svi, naravno i ja, da je to fikcija, znaci mogu ja samo da sanjam da ubacim neki dobar demo-snimak ...:lol:

Dell
22.07.2009, 14:42
@ grandia, svidja mi se ta usporedba, bas je ono interna :D