PDA

Pokaži Full Verziju : Wireless na laptopu


ekoslav
21.07.2009, 12:50
KUPIO SAM ruter i neznam sta treba uradit da se konektujem sa laptopa???

Vule
21.07.2009, 13:06
pa za početak ne bi bilo loše da pročitaš uputstvo za konfigurisanje routera koje si dobio,pošto nama nisi dao ni jednu informaciju više od te da si pazario router...:confused:

ekoslav
21.07.2009, 13:11
Ruter je Planet wap-4000 prikljucio sam ga na ruter adsl-a!! ali i dalje nemam signala...mislim orikaze ga na laptopu ali nece da se konektuje???

zeljko
21.07.2009, 13:15
pa moras napisat ja mislim prvo admin i onda password ako je kao kod moga i onda kad te ubaci na stranicu od tog rotera moras od tvog internet providora da upises sto si dobio paswword itd

ekoslav
21.07.2009, 13:29
jedan prijatelj mi je reko da netreba nista instalirat...samo konektovat...

zeljko
21.07.2009, 13:36
Pa i ja tako mislim da netrebas nista instalirat ali trebas tu gdje ti pokazuje taj roter na leptopu da kliknes i da upises admin i password ako treba,e sad kako je na tvom roteru pasword to moras da vidis,mozda i ne treba pasword ali u svakom slucaju predpostavljam da moras tu na samom roteru uci i napisat ono sto sam ti rekao jer sam roter nezna koji je tvoj paswort od interneta.Mozes i ako znas koja je ip.adresa od rotera isto tamo upisati sve sto treba,probaj u brovzeru ali skroz gore napisati , 192.168.0.1

b.o.Y.c.h. ČK
21.07.2009, 13:44
jesi instalirao drivere za wirelles?možda je to prblm

ekoslav
21.07.2009, 14:01
instaliro sam....

zeljko
21.07.2009, 14:18
Ruter je Planet wap-4000 prikljucio sam ga na ruter adsl-a!! ali i dalje nemam signala...mislim orikaze ga na laptopu ali nece da se konektuje???


Ako vec kao sto pises da ga prikaze na leptopu znaci da ima signal,kako si ga prikljucio preko kabla ili bezicno ako je bezicno onda klokni u sitemu na bezicni ferbiendung i izaberi tvoj roter i ako ga nema onda gdje pise aktualizirat,aktualiziraj,valjda sam dobro objasnio ako me razumijes posto slabo znam izraze u vezi toga na nasem jeziku bolje se snalazim na njemackom jbg

ekoslav
21.07.2009, 14:22
ruter sam prikljucio preko kabla na ruter od adsl-a??

zeljko
21.07.2009, 14:32
Aha znaci lan,onda kao sto sam prije reko negdje je tu problem,ako imas upustvo najbolje procitaj i polako ako je na njemackom postavi ga ovdje ili mi posalji na privat da procitam pa cu mozda znati sta bih moglo biti,najvjerovatnije je to da moras uci u server od rotera i upisati kao sto rekoh podatke koje si dobio od tvog internet providora ako sam dobro rekao na nasem znaci ono sto si upisivao prvi put kad si internet dobio.Pozdrav

ekoslav
21.07.2009, 18:21
molim vas da mi neko pomogne oko ovog!!!

Vaxter
21.07.2009, 18:36
Ovako...
Od te priche da ce samo da radi, nema nishta u 75% sluchajeva.
Zashto?
Zato shto nisu svi modemi podesheni da rade u Gateway rezimu.
Shtavishe, vecina je podeshena da radi u bridged modu.
Da krenemo od osnovnog, tj da utvrdimo u kom rezimu radi modem.
Kada modem preko ethernet porta bodesh direkt u kompjuter, da li odmah imash konekciju sa internetom, ili morash da pokrenesh konekciju kao za dialup.
Ako je tako, onda morash podesiti modem da radi kao gateway, zovi za to provajdera.
Ako ne, vikaj pa idemo dalje.
U svakom sluchaju, zeznute su kombinacije router + adsl modem.
Nije chak ni preporuchljivo.
Preporuchljivije je uzeti adsl modem koji je od jednom i router.
Isto i koshta...
Jednostavnije za rukovanje neuporedivo.

ekoslav
21.07.2009, 19:15
ne, nemam odmah konekciju vec se moram konektovat kao na dial up-u......

grandia
21.07.2009, 19:31
ciao momci ..

ne znam kako to kod vas funkcionise, ja zovem provajdera od koga sam dobio internet i kazem mu na telefonu sta i zasto i on meni kaze kako da sredim ...
nazalost nemam vise pojma sta sam na routeru stelovao, znam da sam pre toga trebao da instaliram taj router (thomson)

eto ja preko lan-kabla na ovaj pc, sin sa xbox360 preko wireless a cerka sa netbook wlan ... naravno svi odjednom i svi preko router ...

pozdrav

paragovo
21.07.2009, 19:31
Pretezno kad prvi put rauter prikljucis morao bi da modem icupas iz sruje i ponovo ukljucis i onda proradi sve normalno bar meni se tako desavalo.

Vaxter
21.07.2009, 21:25
Ljudi, to o chemu vi prichate nema nikakve veze.
Dakle.
Poshto si morao da se konektujesh na pppoe, morash podesiti router da on vrshi pozivanje, ako to taj router moze.
Ako ne moze, nazovi providera, i pitaj ih da li i kako je moguce podesiti modem da radi u gateway rezimu, i da on sam vrshi konektovanje na pppoe.
To bi trebalo da reshi da ti router dobija internet, i da moze da ga shalje dalje.
Ovo bi bio najjednostavniji nachin.
Najbolji i najsigurniji i ne bash, ali najlakshi.

x3meSRB
21.07.2009, 21:50
na laptopu morash u ip podeshavanjima staviti sve na automatic, a u tom planet ruteru morash podesiti da radi kao access point ako ima mogucnost a trebalo bi da ima, znaci da salje dalje signal bezicno koji kablom dobija od rutera za adsl, ja sam te tako razumeo da to hocesh??? znaci morash u meni za konfiguraciju obicno ide 192.168.1.1 pa onda admin admin tako je na vecini neznam za tvoj pogledaj malo po netu.... i ja tako koristim net, jedan ruter mi sluzi kao access point i imam net u celoj kuci ali sam morao da podesim sve pod konac i nekoliko dana sam sve izgubio dok sam nastelovao, a to da samo ukljucis i radi nece ni obican televizor a kamoli takav jedan uredjaj.

Vaxter
21.07.2009, 21:53
Router vec, verovatno, jeste podeshen da radi kao acces point, chim on njega vidi na laptopu.
Ako moze vec da se poveze na njega, znachi da je sve podesheno kako treba.
Dakle, sve su to nepotrebne radnje. :)

ekoslav
21.07.2009, 22:46
Da,,,jedan kolega mi je reka da treba da "udjem u ruter" i da tu podesim...jer ja kad hocu da se konektujem nepita me za user name i pasw vec se odma konektuje i nista......

Vaxter
21.07.2009, 23:00
Kao shto sam vec rekao.
Nema interneta, jer se modem, koji je povezan sa routerom, ne konektuje na internet.
To se ranije, kako kazesh, radilo ruchno, tj morao si da kliknesh na ikonicu kao za dialup.
E, sada.
Tako neshto vishe ne moze da radi, poshto se ide preko routera.
Sada to mora da obavi ili modem sam, ili router.
Najbezbolnije je da se napravi da to radi modem sam, jer to to moze pomoci tehnichka podrshka provajdera.
Mnogo je bolje da ti router to radi sam, ali to mora da ti objasni kako da uradish, ako je uopshte moguce, neko ko ima takav router.
EDIT:
Ovako...
Nisam bio lenj, pa sam skinuo uputstvo od ovog routera, i proverio.
On nema mogucnost za ovakvu identifikaciju, tako da je potrebno da modem sam vrshi identifikaciju.
Ako modem to ne moze, vidi sa provajderom da ti zamene modem za neki koji to moze, ako tako neshto provajder radi, ili morash promeniti router.
NIJE neizvodiljivo ni sa ovim, ali bi ti procedura bila mnooogo teza nego da zamenish router ili modem...

x3meSRB
22.07.2009, 02:36
da, ispada da je najbolje da zove nekog iz tehnicke sluzbe od svog provajdera, al ako su azurni ko ovi moj =)) bash me zanima sta je uradio :confused: