PDA

Pokaži Full Verziju : obrada midija sa klavijature


salle88
20.07.2009, 23:21
Pozdrav svima. Skroz sam nov u celoj prici i interesuje me za pocetak kako da obradim midi fajlove koje snimim na samim klavijaturama. Znaci kada fajl sa klavijatura prebacim na komp, uz pomoc kog programa i na koji nacin da obradim fajl da zvuci kao kad ga pustam preko klavijatura ili bolje? Hvala

Moljac
20.07.2009, 23:33
Moras nauciti kako se radi sa STYLE WORKSOM......ukucaj ovaj link i skini uputstvo. Pozdrav i srecno http://www.yu-midi.com/forum/downloads.php?do=file&id=549http://

davidr
20.07.2009, 23:37
naj bolja preporuka prijatelju je poskidaj sebi namenske ritmove sa naj bolje starnice na svetu naravno ovde i lagano pokusavj da skines uz vezbanje neki prelaz i tako redom a ostale cake zaboravi bar za sad SEDNI I VEZBAJ KAD PRSTI OTRNU MALO ODMORI
VELIK POZDRAV

Zlatek
21.07.2009, 09:21
@salle88
Vidim da ti u prethodna dva posta ni jedan od kolega nije baš odgovorio ono šta si ti pitao pa ću ja pokušati-pretpostavljam da se ne radi o ritmu nego o midi fileu pa ti u tome slučaju Style Works baš i ne pomaže.Jedan od najboljih programa za obradu je Cubase ,samo ima jedna stvar da je prilično kompliciran, ali vrijedi izgubiti nešto vremena i upoznati se sa njim.Tu se može sve napraviti i to svaka stvar na više različitih načina, pa kako kome odgovara.Moram te upozoriti na jednu stvar-kada midi file obrađuješ na kompjuteru nikada nečeš dobiti isti zvuk ili sound kao kada to ide preko klavijature.No i to možeš riješiti tako da spojiš klavijaturu sa kompjuterom pa tada stvar obrađuješ preko kompjutera a zvuk vučeš iz klavijature.Stvar je u tome da ni jedna zvučna kartica u kompjuteru nije toliko kvalitetna kao sound generator u klavijaturi.
Ovo su samo neke osnovne stvari, a za pojedinosti češ se morati malo sam potruditi.
Pozdrav!

salle88
21.07.2009, 16:59
Pre svega, hvala svima na odgovorima...Zlatek, u pravu si, ne radi se o ritmovima nego o midi fajlovima, tacnije nekim mojim kompozicijama koje sam snimio na memoriju klavijature. Kada iste fajlove prebacim na kompjuter, zvuk nije ni priblizno dobar kao sa klavijature...Mene zanima da li je moguce obraditi te fajlove da zvuce kao na primer ovo ******************* s obzirom da posedujem iste klavijature na kojima je ovo pravljeno (roland exr e2). Hvala.

Zlatek
21.07.2009, 21:14
@salle88
Preslušao sam navedena primjere i ako su odsvirani na istoj klavijaturi nema razloga da i tvoji ne zvuče isto ili slično, samo je pitanje kako je tvoja klavijatura sređena po pitanju soundova(boja).Kao što sam ti več napisao u prijašnjem postu ako češ raditi na kompjuteru pomoču nekog sekvencer programa-Cubase ili bilo koji drugi- i slušati preko kompjutora naravno da neče zvučati isto kao na klavijaturi.Zato ti predlažem dvije mogučnosti-ili da prvo stvar obradiš na compu pa potom prebaciš u klavijaturu i tamo do kraja središ soundove, ili da več u startu klavijaturu spojiš preko midi kabla sa compom tako da sve što radiš na compu odmah možeš čuti kako će zvučati na klavijaturi.
Uživaj!