PDA

Pokaži Full Verziju : style to midi problem


E.R.O
20.07.2009, 20:29
Imam jedan problem pokusavam napraviti style od jednog midija, problem je u tome da kada pretvorim midi u style varijacije mi pocinju na pola ritma, tj. ritam mi ne pocima od prvog beata vec od 4.
npr u style worksu mi neka varijacija pocima od 17 bara, takta ili kako vec,
zanima me jel se moze nekako namjestiti da mi pocima od 16.9 ili tako nesto jer bi mi tada ritam pocima kako treba tj. sa basom a ne cinelom sto se meni desava.
Ovo mi se ne desava kod svih midija samo kod nekih prepostavljam da to ima veze sa time kako je uradjen midi

davidr
20.07.2009, 23:44
ja koliko znam da styl works pocinje sa
9
17
25
33
a duzinu taktova sam odredujes stim da mozes i ovo gore da sam menjas a kvalitet ti lezi naravno na samom midi kako je uraden:">

Marko_kraljevic
21.07.2009, 01:18
to je problem sa novim ************ midi fajlovima,ubace prvi takt 1/4,a drugi i ceo fajl je u 4/4(ili nekom drugom taktu).mislim da su to uradili da ne bi svako mogao da uradi sebi ritam.ali ima nacin i za to.uz pomoc cubase se moze editovati.prvi takt se "makazama" odsece,obrise.ceo fajl se pomeri na pocetak takta(u levu ili desnu stranu).najjednostavnije je ovako.ali na ovaj nacin se gube midi kontrole i program change.ko zeli da zadrzi program change(koji se nalazi u prvom taktu fajla),moze promeniti kad odsece prvi takt 1/4 u 4/4 ili u kojem je ceo midi fajl od drugog takta pa nadalje. i treci nacin je:odseci prvi takt,preneti ga na pocetak drugog takta(naneti na postojecu traku),upotrebiti "lepak" da se spoji ,promeniti fajl u 4/4.exportovati kao midi.to bi bilo to.kome nije jasno ovo sto sam napisao,mogu usnimiti ceo proces,pa postaviti negde.znaci,problem pravi prvi takt koji je 1/4 i u STW nemoze se nikako uraditi style a da ne "bezi",u taktu.milim moze se pomerati EDIt style u STW levo ili desno za odredjen deo takta,ali u ovo slucaju to ne pomaze.ko je probao,bice mu jasno.

terza
21.07.2009, 02:51
Moje iskustvo sa SW,vezano za ovaj problem ces rijesiti na sljedeci nacin:
Kada odsijeces dijelove midija prije kraja idi u:
"Edit Song"zatim ces vidjeti 3 odjeljenja u kojima pise:
-Shift, -All Tracks , -- Value.
Ti ces stisnuti strelicu pored Value i dobices vise nacina za pomicanje naprijed ili nazad.
Ja rjesavam probleme na ovaj nacin.
Sretno

E.R.O
21.07.2009, 09:50
Terza pokusao sam to sto govoris ali nikako da ga pomaknem bas onoliko da bi bilo savrseno
@marko probat cu to cim skinem cubase