PDA

Pokaži Full Verziju : kako da dobijem ovu boju?


BoleroBend
20.07.2009, 10:17
da li vam je poznata ova boja? da li je ima neko?
sa koje je klavijature?
meni lici na onu "pa80plus" iz synt banke sa nekim dugackim fejzer efektom,
da li neko moze da uradi ovu boju pa da okaci, ili da mi kaze kako da bar da je uradim, dakle parametri itd. hvala svima



*ne znam zasto nece da se pojavi plejer, sve radim normalno , sigurno neki bug.
evo sajta pa nek admini urede

http://www.goear.com/listen.php?v=cf1aca4

svrakan
20.07.2009, 16:28
Ovo je sa Korg extreme to je Dzenanov klavijaturista,ako se ne varam,a boju cak i moyes sklepati,al efekat ovako da ti radi tesko.Mislim da je cak i kroz lampu na extreme provucen efekat.

negovan
20.07.2009, 17:16
probaj jv-clicer i jv-alt-sax ili neki drugi sax

mladenkom
20.07.2009, 18:39
jeste to onaj dzenanov..ja sam napravio slicnu na Vsampleru uzeo sam hard bras i stavio tri efekta,prvi je simple delay,drugi je four tap delay(echo chamber) treci je phaser(hollow man)..ovo u zagradi su neki preseti,sad neznam kako to ide na klavijaturi:confused:
Dodato:
evo primera
<object codebase="http://fpdownload.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=8,0,0,0" align="middle" height="52" width="322"> <param name="allowScriptAccess" value="sameDomain"> <param name="movie" value="http://www.houndbite.com/player.swf"> <param name="quality" value="high"> <param name="bgcolor" value="#ffffff"> <embed src="http://www.houndbite.com/player.swf" flashvars="filename=http://s3.amazonaws.com/houndbite/mladen86-upload-bbbc9t41m6oy.mp3&autoplay=0&duration=21000" quality="high" bgcolor="#eeeeee" name="player" allowscriptaccess="sameDomain" type="application/x-shockwave-flash" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer" align="middle" height="52" width="322"> <param name="FlashVars" value="filename=&autoplay=0&duration=21000"> </object>

BoleroBend
21.07.2009, 00:11
dobro si uradio boju..to je gotovo isti efekat
i kako sad da dodjem do te boje :confused:

mladenkom
21.07.2009, 00:18
he,pa neznam sta imas od efekata na klavijaturi,stvar je do phasera on joj daje to zavijanje i previjanje,a sto rece svrakan verovatno se to moze sklepati,cim je onaj dzenanov uspeo da smucka,mislim ne omalovazavam coveka,al ima ovde vecih strucnjaka od njega

BoleroBend
21.07.2009, 00:25
pa da al meni sa fejzerom "zavijanje" je mnogo krace, radim od efekata koje ima u klavijaturi pa 50 KORG.
e sad ne znam koliko mi mozes pomoci..

milanche007
21.07.2009, 00:32
vidi ga maladja,pravi se da ne zna nista i samo ga mece iza coska=))
narode meni se cini da je boja u combi varijanti i da ima onaj picikato kao sa JV forspile.licno mislim da to nema veze sa lampom,jer je lampa mnogo prakticnija u smislu pojacavanja izalza,da bude jos glasnije(posto receneo).to koliko ona boji zvuk,ja nesto nisma primetio iako imam extreme vec tri godine,mislim obioji ona nesto malo taj ton,ali nista spektakularno.na kraju krajeva kakva je to lampa koja se pali u sekundi cim stisnes taster,koliko ja znam one se greju pa se plako pale.e sad od koaj boja je u osnovi to ne znam,verovatno je neki saw u pitanju.inace i ja mislim da je fejzer u pitanju,ako nije fejzer onda je flendzer,nesto od ta dva jeste.....
jbg otisao sam u offtopic.pozdrav svima:D

mladenkom
21.07.2009, 00:33
pa neznam ja ne radim sa klavijaturom nikakvom,nego i kod mene na vsampleru kad stavim samo phaser ne dododi se nista specijalno,fazon je u presetu koji odaberem,znaci to mi dodje kao podopcija,ja tu stavim hollow man,tako se zove

BoleroBend
21.07.2009, 01:02
da razumem..znaci chabar.
a izgledalo mi je tako jednostavno..

Vex
23.07.2009, 23:58
Da sam na tvom mestu uopste se ne bih cimao oko te farbe -jer ,prvo ta farba koju svira Dzenanov klavijaturista nije nista specijalno-da ne kazem ocaj- uz obrazlozenje da treba izbegavati takve farbe koje vriste od efekata,samo zavijaju i muljaju na razglasu . Sto konkretnije to bolje! ;) U setovima za PA 50-60-80 ima daleko boljih i zahvalnijih farbi od ove oko koje se cimas... A ako bas zelis da napravis nesto tako pomesaj JV Clicer sa maltene bilo kom zavijutkom napravljenom od internog sempla "pulse" ili "saw" - na sve to dodaj recimo Comp-Phaser ili P4EQ-Phaser ili Limiter -Cho/Flng ili Limiter- Phaser ,poigraj se malo sa parametrima i pronaci ces to sto si trazio,nema neke filozofije.
POzz.

mladenkom
24.07.2009, 03:51
da ne nacinjem novu temu,da nema neko kojim slucajem rumbu koju koristi u ovoj pesmi :rolleyes:

BoleroBend
24.07.2009, 09:23
da inace zaboravio sam da javim...uspeo sam da dobijem ovu farbu..lose je sto ne moze puno pesama da se odsvira na njoj a da zvuce dobro kao ova (da imaju vezane tonove u malom rasponu) ne znam kako biu drugacije objasnio.

na "pusle" boju sam ubacio "phaser random" efekat i naduvao na 127. uz to neki dinamik dilej i to je to
uz nju sam dodao jos neku zujalicu ni sam ne znam koju al koja nema nesto puno efekta, tek malo ostrine dodaje.

inace nisam zainteresovan za takve boje, ne znam ni sto sam se oko ove mucio.:-??
Dodato:
@mladenkom
bas je sad slusam i na drugim snimcima. to su one standardne g1000 ili g800 rumbe samo osiromasene, nesto slicno sto je lukas koristio
ova ima samo jednu varijaciju (ili samo nju koristi), i nista vise, ni tarabuke, ni bongose,ni gitare.. niti jos neke elemente nista nista...
samo podloga sa stringsom, i jedan gitarista (predpostavljam sam dzenan)

Dejan
24.07.2009, 20:15
Ta je boja od njegovog klavijaturiste jos dok je imao Korg X5D ako se ne varam a mislim da ne.nije ona vrijedna truda.ima boljih 15 puta.pozdrav

BoleroBend
04.11.2009, 16:00
<object width="353" height="132"><embed src="http://www.goear.com/files/external.swf?file=618a033" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" quality="high" width="353" height="132"></object> (http://www.goear.com/listen/618a033/1-)

da ne otvaram temu:
da li neko zna koja ovo klavijatura(e) radi, i kakva je ovo ruzna boja buzukuija koja mi je bas zanimljiva, te da li neko zna kako se dobija?
hvala vam!
p.s. ne znam zasto me prebacuje na goear.com kad kliknem na plejer, nadam se da vama nije tako

svrakan
04.11.2009, 16:15
Takav buzuki je bio na Korg x5d,a ja sam imao skoro identican na pa80,a pravi se tako sto se igras sa egg filterima,znaci isti efekat kao sto se stavlja na Islam Klarinet ili Islam sax(a to sigurno imas u svom setu ili je SP Klarinet ),tj,daje mu kao efekat da ga podize za pola tona,i meni ova boja uopste nije ruzna cak sam je i na pa800 napravio jer ona dva klasican sempla buzukija koja svi koriste mi se ne dopadaju.

BoleroBend
04.11.2009, 16:25
-a sto se tice ritam sekcije da li znas koja je klav, to su inace stare svirke marka bulata, od pre 6-7 god mozda i vise. pa me zanima na cemu je svirano, jer su krajnje nespretno "sredjene" klav, sa izrazenim efektima na svim bojama i glasnim darabukama

a da li imas sad mozda takav buzuki na pa800? ili da znas da ima na downloadu negde, da prebacim sebi. mnogo bi mi znacilo
SP klarinet imam naravno, probacu, ali ne znam koja je osnovna farba i da li je mixana sa jos nekom?! ja sam uradio jedan buzuki glisando i stavio ga u downl ali nije mi to to..
hvala ti ;)

svrakan
04.11.2009, 17:20
E nalepi na sp klarinet bouzouki,a na drugi layer stavi neku steel gitaru i iskopiraj sve parametre.Ja cu probati naci set moj stari sa pa 80,pa cu staviti na download,ali ne obecavam,jer sam ga vec vise puta trazio.

BoleroBend
04.11.2009, 19:28
ok! ako napravim nesto sto mi se svidja okacicu opet ovde, ako nadjes taj set, kachi brate! ;)

ivanpikaso
09.12.2009, 20:21
Jeste jednostavno. Moj burazer je do skoro imao PA50 i napravio sam mu istu tu boju. Inace tu boju nije pravio Dzenanov klavijaturista vec je ima na svakom juznjackom setu za Triton seriju. Fora je u tome da ne stavis obican Stereo pheser vec Stereo Envelope phaser i podesis mu resonancu i usporis vreme izmedju donje i gornje rezonance. Sempl mozes da stavis koji god pozelis u mono modu sa portamentom i svaka boja dobro izlazi. Mislim da je originalna boja pravljena od Saw i Pulse wave-a pomesano. Drugi nacin je da je uradis preko Filtera za Envelope generator kao oni motion padovi. Nadam se da sam ti pomogao.