PDA

Pokaži Full Verziju : EM 2000 ili VA7,76?


Milan$
14.07.2009, 02:20
Poz drugari.....Sta mislite sta uzeti od gore navedenih klavijatura,EM ili VA seriju?Koliko se krece realna cena ovih klavijatura?I koju je kasnije najlakse prodati?Takodje predlozite sta bi jos moglo da se uzme od aranzera tako otprilike do 600,650 e...Hvala i pozzz:">

Vule
14.07.2009, 02:47
Vidi ovako,VA serija je novija,modernije uradjena,neko će reći i tonski bolja ali ja iskreno više volim seriju pre,znači EM2000/G1000 a za te pare uglavnom to možeš i uzeti...

Boban010
14.07.2009, 10:39
Da li moze na VA7 da se ugradi hard disk,eventualno adapter sa flash karticom umesto harda?
Koliko su kvalitetni VariPhrase semplovi kod njega i mogu li se porediti sa semplovima novijih klavijatura?

Milan$
14.07.2009, 11:38
Hard disk ne moze druze jer nema kontroler za hard disk,a mozes flash memoriju od oko 256 mb,nije lose ,samo skupo i tesko se nalazi kod nas...A za semplove druze ne znam i mene to zanima,pa ako ko zna neka javi...

makso68
14.07.2009, 13:53
Variphrase samplovi su izuzetnog kvaliteta,a i od rom boja se mogu napraviti fantastične boje.Mislim na VA 7,jer sam ga imao,za ove druge modele ne znam,ali trebalo bi biti i kvalitetnije na VA 76.Pozdrav svima,a posebno Bobanu.

Milan$
14.07.2009, 14:19
Masko druze a kolika je ta memorija za te sepmlove?Koliko boja moze da stane,i jel moze da se ubaci tu bilo sta,kao recimo semplovana harmonika?Aj ako imas neki snimak da ti je ostao sa VA7 posalji ili postavi da cujemo kako zvuce ti semlpovi...Hvala i pozzzz

Sejox
14.07.2009, 15:56
Roland VA7 nije sempler i u njega ne mozes ubaciti semplovanu harmoniku,
kao ni semplovani zvuk bilo kojeg drugog instrumenta.
Roland jos uvijek nije izbacio aranzer sempler,tako da to otpada.
Na Rolandovim aranzerima se sve pravi,od njihovih internih rom boja.

I ne ocekuj previse....za ozbiljnu profi svirku,pored VA7 treba i jedna solo
klavijatura....Tako je,kako je....

Pozdrav,

Milan$
14.07.2009, 16:00
Ok hvala Sejo,a o kakvim semplovima onda Makso govori?

alen248
14.07.2009, 16:29
Ako ces koristiti aranzer samo za pratnju mislim da je tonski bolja EM-2000, i kvalitetnija je izrada nego VA serija. Znaci ako imas solo kljavu moj prijedlog je EM-2000!

Sejox
14.07.2009, 16:29
Evo ti link na temu "VA7 i semplovi",pa procitaj dobro i sve ce ti biti jasnije,
nadam se:

http://www.yu-midi.com/forum/archive/index.php/t-1244.html

Uglavnom,u nekoliko rijeci:
-to sto je kod VA7 kao sempler,ima naziv VaryPhrase
-i to nije ono sto bi ti zelio,kao recimo kod Korgovih aranzera od PA80 pa nadalje,ili Yamahe Tyros 2/3....itd.

Zato sam i napisao da ne ocekujes previse,jer za taj novac 600-650 Eura,nema aranzera-semplera,u koji bi se mogli ubacivati zvukovi semplovanih
instrumenata ili boja.

Ali da ne filozofiram previse,procitaj temu od pocetka do kraja i bit ce ti jasnije.

Pozdrav,

Milan$
14.07.2009, 17:33
Sejo pitam sve ovo u vezi Variphrase zato sto imam druga koji kaze da je ta rolandova memorija oko 2, 2,5 Mb i da je on uspeo u nju da ubaci seml harmonike i on je popunio celu tu memoriju,samo taj 1 sempl.ali eto uspeo covek da ubaci semplovanu harmoniku u rolanda...E sad nemam pojma kako ni kako je zvucala,znam samo koliko se secam da hamonika nije radila preko cele klavijature na svim oktavama,vec samo na jednoj ili dve oktave ako se secam....Opet kazem nemoj da mi verujes ali tako mi covek rekao i sad cekam da uzmem nesto iz VA serije i odmah javljam da li je istina ili ne,a iskreno se nadam da jeste jer bi to puno koristilo...Pozzz