PDA

Pokaži Full Verziju : Korgovi ritmovi


EngyKorg
13.07.2009, 15:06
Cjenene kolege imam par pitanja za vas nadam se da cete mi pomoci ili barem pojasniti neke stvari .
Naime pokusavao sam na svojoj kalvijaturi korg pa800 da napravim od vecih postojecih ritmova tj dvojka , rumba , begin da napravim jedan ritam to jest na var 2 dv,3 beg i 4rumb , e sada to sam uspio u RECORD-u da odradim sa copy Style , samo sada mi se javlja problem stoji mi bass bubanj i ostale stvari na sva tri ritma na istoj visin to jest na 100 . kada sve to podesim i u recordu zavrsim normalno sa WRITE STYLE , odem na ritam sva ta podesavanja mi se ponovno vrate na jednu visinu dali je moguce sad to ispeglat te basove bubnje i kontre na sve tri navedene varijacije razlicito i dali mogu memorisati tempo za sve tri varijacije razlicit .
Dali mi moze pomoc STYLE WORKS oko toga ili koji drugi program
nadam se da nisam zakomplikovo situaciju unaprijed zahvalan svima .

svrakan
13.07.2009, 16:27
http://www.yu-midi.com/forum/showthread.php?t=10081
Evu tu ti je objasnjeno kako se tempo menja i cuva na varijacijama,a sto se tice peglanja sve moze al nesto mi nisi jasan bio jer ako si ispeglao u record modu i preslusao prvo tamo i sacuvao onda je moralo tako ostati.
Ocigledno nesto nisi odradio kako treba,a inace ako si kopirao ritmove svaki ritam je prica za sebe,neko kuca u klavijaturi,nko u cubase neko konvertuje i ne mora da znaci da ako sve postavis na recimo jacinu 100 da ce raditi isto.Ali preslusaj prvo u recordingu,a to sigurno nisi uradio.Pozzz

EngyKorg
13.07.2009, 21:35
e ovako priatelju najprije bih se zahvalio na pomoci oko tempa , sto se tice ritma i peglanja bubnja bassa i kontre to sam odradio na sledeci nacin pravio sam skroz nov ritam iso sam na opciju Record New Style zatim sam na opciji Style edit izkopiro na 3 varijacije tri razlicita ritma kada sam ih presluso u rekordu svi su imali istu jacinu bubnja bassa itd i kada pokusam da ispeglam ritam npr dvojku to se prenese isto i na sledecu varijaciju i nakon izlaska sa recorda idem na write style posle toga mi se opet vrate sve navedene postavke tj bubanj bass i kontra na 100 . mozda sam sta propustio u toku kopiranja ritma itd . zahvalan sam unaprijed na pomoci
Dodato:
koleka uspio sam srediti brzinu na ritmu sa onim objasnjenjem ali imam sad problem naime podesio sam u dvojici odredeni tempo koji mi odgovara npr 95 e sada kada uhvatim akord bilo koji sa 7 npr A7 tempo mi se automatski poveca na 120 . dali sam sta propustio u toku rada :(

svrakan
13.07.2009, 23:08
Idi u chord elements i stavi sve na cv1.To bi trebalo biti resenje.

Moljac
13.07.2009, 23:27
Poslusan svrakana........to je to!

EngyKorg
13.07.2009, 23:28
sta bi ja bez tebe sta cu moram priznati da nisam bio upucen oko rada na korgu pa800 , hvala ti jos jednom .
" Covjek uci dok je ziv "

gjoko
14.07.2009, 02:25
ovde ces da sredis to:
1. MENU
2.Style Element Track Controls
3. vidi sliku......

EngyKorg
14.07.2009, 08:39
hvala vam svima na pomoci cijenim to