PDA

Pokaži Full Verziju : Nejasnoce kod ozvucenja harmonike


cvele
10.07.2009, 21:17
Zanima me sledece. Imam ozvucenu harmoniku kojoj ne radi elektronika. Ugradjena su 4 mikrofona te na gornjoj i donjoj strani dekla po 2 potenciometra (volume i tone). Ukupno 4 potenciometra. Za sta sada sluze dva potenciometra (volume i Tone) na jednoj strani dekla a za sta na drugoj jer su i gore i dole isti (volume i tone)? Da li su mozda mikrofoni podijeljeni tako da su 2 mikrofona spojena na jednu kontrolu a druga 2 na drugu. Pitam ovo jer hocu raditi novu elektroniku pa da znam kako to sve spojiti, a nisam imao prilike da to ispitam na nekom drugom instrumentu.

pozdrav

Millan
10.07.2009, 21:52
Jedan Volume i Tone na deklu je za mikrofone za prim, odnosno u dekli, a drugi za mikrofone u basu, nalaze se i tamo...:). To i da ti radi, radi smesno...:)

jeftabgd
10.07.2009, 22:12
Kao sto ti je vec rekao Millan,to je smesno.Najbolje je da to skines ali je problem kako posle zakrpiti te rupe pa je najbolje resenje nova dekla.To se ne ugradjuje u harmonike vec 20-tak godina.Ja sam to kao klinac koristio i bio je Telekom sound.Predpostavljam da sa donje strane imas ulaz za kabal(banana).pa probaj sebe da zamislis kako sviras a kao da si vezan za mixetu(jos ako je spiralni kabal,to je bas ljakse retro fazon).

Millan
10.07.2009, 22:15
Hahhahaa, spiralni, k'o na kamionskoj ili jos gore, traktorskoj prikolici creva za vazduh...=))

cvele
10.07.2009, 22:28
Kod mene bas strana nije ni ozvucena pa mi je zato bilo malo nejasno.
Da, sa donje strane imam konektor 6.3mm za kabal. A mislio sam to popraviti i kupiti samo sebi predajnik koji cu da okacim na harmoniku i povezati kablom od 15-ak cm. Znaci vasa prepotuka je da potenciometre izbacim i sve stelam na mixeti? Onda cu najvjerovatnije to i uraditi ili cu samo ostaviti jedan za volume.

jeftabgd
10.07.2009, 22:39
Opet se nismo razumeli.Ti mikrofoni su prapotopski i mnogo slabog kvaliteta.Znaci ili da sviras na klasican mikrofon na stalak ili da kupis neki savremeni daljinac a o tome je vec bilo reci na forumu.Svaki polovni i nekoliko godina star daljinac tipa Nady,Shure,Samson,Senhaiser ce raditi 300 puta bolje od toga.

cvele
10.07.2009, 23:02
Kad bih znao koje su mikofonske glave ovdje ugradjene jer na njima nista ne pise (ne mogu vidjeti skroz zadnju stranu jer su zalijepiti za deklu) bilo bi sve mnogo lakse. A i ovo ozvucenje nije bas ni staro (nije starije od 3 godine)....
Sad ne znam ni sam da li da to vadim van ili da popravljam. Odlijepicu mikrofone pa cu vidjeti pise li sta na njima. U svakom slucaju hvala vam na savjetima.

Jos me nesto zanima. Sva bezicna ozvucenja novije generacije imaju po jedan mikrofon sto mi je nekako malo. Imam osjecaj kao da on ne moze dobro da "pohvata" tonove pri vrhu i dnu klavijature. Mislim je li velika razlika kad se svira na sredini klavijature i na krajevima, da li se ona uopste osijeti?

jeftabgd
10.07.2009, 23:12
E,ako nije starije od tri godine to vec menja stvar.Moguce je da je to neka savremenija varijanta.Skini deklu i vidi o cemu se radi.I ja sam pre nekih 12-15 god,mikrofone ugradjivao pod deklu jer mi je bila ruzna ona tzv,letva,koja se kaci sa spoljne strane.Ako su neki kvalitetni mikrofoni onda ti se isplati da trazis neki predajnik i prijemnik pa da nesto kombinujes.

shtimerserviser
11.07.2009, 09:54
svele ! Pokushacu i ja da ti pomognem. Ranije, fabricko ozvucenje imalo KRISTALNE mikrofone. Velicina im je oko 35mm x 7mm, na bas 43mm x 13mm i ton im je bio oshtar/telefonija/ Sada se radi sa kondezatorskim mikrofonima./ najvishe 3 kom u prim i max. 2 u bas. Ukoliko hocesh da montirash dr. ozvucenje, netreba da skidash polu mesece,/gde su potenciometri/ na iste rupe gde su bili potenciometri za Volume i Tone samo ih pazljivo prosiri sprema velicinu potenciometra/ shirina 10-11 mm u zavisnostishitine potenciometra/ i morash napraviti dr.shire drzace za potenciometre. Dakle ! Mikrofoni mogu da budu :kristalni, Kondezatorski, dinamicki/veci su / Pozdrav

tonijo
18.07.2009, 09:06
Ja koristim ovo, i za taj novac, za naše bendovske svirke, svadbe i sl. ovo radi PERFEKTNO ! ! !

http://www.thomann.de/gb/the_tbone_tws16pt_854mhzblaeser_bundle.htm

Dejan
28.07.2009, 03:25
Koliko od prilike kosta T.BONE TWS16PT sto kazes da radi perfektno.Cuo sam i ja da radi super.

cvele
28.07.2009, 15:13
Koliko ja vidim ovdje pise da je 129 €.
Samo gdje nabaviti to kod nas?? Ne znam jel se moze naruciti i koliko dodju troskovi dostave??

tonijo
28.07.2009, 23:04
129 Eura, a najbolje ti je da ako imaš nekoga u Njemačkoj on naruči na svoju adresu, tebi pošalje poštom i izađe te ukupno 129 + 25 poštarine 154eura, tako sam ja, problem je što Thomann ne šalje za Hrvatsku i susjedne zemlje robu pouzećem pa se moraš drukčije snaći.

Pozz.