PDA

Pokaži Full Verziju : yamaha sy 77


sinisa35
08.07.2009, 12:27
pozdrav drustvo.skoro sam nabavio kao novu tako ocuvanu yamahu sy 77 i molio bi kolege koji su je imali imaju ili znaju da mi odgovore na 2 pitanja u vezi nje.1.da li je moguce na njoj splitovati mono boju posto u note limit funkciji ne radi note limit za mono boje.da recimo svira bas u lijevoj a gajde mono u desnoj ruci??za poly boje znam da moze da se odredi note limit za svki element.2.da li je na njoj moguce vise od 2 terce posto ima samo 2 microtuning usera??jel moguce na neki drugi nacin?

vedo
08.07.2009, 22:07
Pozdrav kolega
Davno je to bilo kad sam imao sy77. Ali cu ipak pokusati da pomognem. Splitovanje u smislu onog na dx seriji nije moguce, ali moguce je na nacin kao sto se to radi na Tritonu u COMBI modu, samo sto se to na sy77 radi u MULTI VOICE mislim da se zove, ako se nevaram. A sto se terci tice upravu si da mogu samo dvije preko cele klavijature u micro tuningu, ali posto je sy77 multitimbralni instrument onda je to moguce uraditi takodje u MULTI VOICE gdje mozes da poredas ja mislim cak i 16 instrumenata. Sve u svemu dobra klavijatura samo sto je preteska.
Nadam se da sam ti pomogao.

sinisa35
09.07.2009, 02:52
hvala drugar na odgovoru.evo sve sam pregledao u multi voice nema funkcije note limit tako da se u njoj ne moze ni splitovati niti terce uraditi.a moguce je ubaciti 16 boja ali svira ti samo po jedna kad sviras na nju posto nema u midiju midi transmit all nego kanal midi transmit u midi utility koji izaberes ta boja svira samo jer je druga boja na drugom midi kanalu treca na trecem itd...taj multi voice mislim da sluzi samo za sequencing midi song i pattern.u korgu znam da se tako mogu terce uraditi ali je combi u drugom fazonu nego multi na sy.kod korga postoji note bootom i note top da odredis odakle dokle da se cuje boja slicno kao u dx 11 i v 50 note high i note low sto nema u multi ma sy 77.i kod korga svaka od recimo 8 boja koju dodas u combi moze da bude na prvom kanalu sto kod sy 77 nije slucaj nego svaka od 16 boja je na razlicitim kanalima tako da se cuje samo ona koju izaberes da bude na prvom kanalu.