PDA

Pokaži Full Verziju : Farbanje dekle


milan-banjaluka
07.07.2009, 12:43
Najverovatnije ću sebi kupiti Dallapu pa pošto m se ne sviđa ona stara dekla a da ne kupujem novu,mogu lo prefarbati onu staru i kolko košta nova i cena polovne sa orlom(šumadija)???

dallape
07.07.2009, 13:23
pa ovo za farbanje neznam, ali svaka nova dekla se radi po harmonici jer nije svaka ista,ja sam moju napravio odavno kod pokojnog majstora Cede iz Aleksandrovca i cena je bila onda oko 50-60 Maraka...a sada kod drugih majstora sigurno oko 50 Evra..a tu polovnu koju kupis opet moras da je radis po tvojoj harmonici..Pozdrav

milan-banjaluka
08.07.2009, 11:27
hvala puno

RadeKOKI
08.07.2009, 12:01
naime, neradi se o klasicnom farbanju dekle, dekla se nosi na plastifikaciju to mozes kod majstora koji imaju pec za plstifikaciju pa da ti to plastificira u crno a da ti uzme deklu i da pali komore samo za nju to ce da te kosta mnogo jer ce poceti da kuka kako se ne "isplati...pa cekaj kad budem plastificirao samo crno...."

champion
08.07.2009, 12:54
Iskren da budem pojam "plastifikacija" me jako zbunio. Vjerovatno kolga u proslom postu misli na presvlacenje celuloidom, a za to nisu potrebne nikakve peci, nego se to radi malo drugacije. Naime celuloid se razmeksa u acetonu pa se dalje obradjuje, formira itd. To jeste dosta skupo i ne moze svako da ti radi!
Ako sam ja Milana dobro razumio on upravo misli na klasicno lakiranje u crno. Po misljenju mnogih harmonikasa, ono "staro aluminijsko" dekolo kod Dallapea i starih Guerrinki je suvise jednostavno i staromodno, pa ga znaju lakirati u crno. Jedan primjer mozete vidjeti na ovom snimku: http://www.youtube.com/watch?v=M1_JY8TGCBs U tom slucaju se mora celuloidni dio dekla dobro ispolirati, a onaj aluminijski prvo grundirati i onda prelakirati sa sjajnim crnim lakom, i bude zaista kao novo, pod uslovom da nije deformisano ili ulupljeno. To ti je najjeftinija varijanta - kosta par eura.

RadeKOKI
08.07.2009, 13:07
nista strasno evo i objasnjenja i cist primer sigurno si se sreo sa aluminijumskim prozorima ?? naravno da jesi e to je plastifikacija, a postupak je sledeci:

1. priprema povrsine
2. nanosenje elektrostatskog praha
3. pecenje praha (athezija boje)
4. eventualna dekorativna dorada

i na kraju dobijes visok sjaj ravnom laku nema poliranja.... samo fina krpica posle resava problem oko sjaja.

milan-banjaluka
08.07.2009, 16:42
ok hvala vam puno ali mene interesuje da li ja mogu uzeti crni lak u spreju i prefarbati je???

jeftabgd
08.07.2009, 19:40
Pa ti mozes da je ofarbas i metlom ali na sta ce to da lici?Ipak je to visoki sjaj.

gega
08.07.2009, 21:57
jefto...dobra ti je ideja sa metlom =))

Kolega od svih mogucih predloga si izabrao bas tu varijantu koju ti niko nije hteo predloziti .
Ako hoces da izgleda lepo,reskiraj koju kintu, a ako ti je izgled nebitan .....mozes ostaviti i ovako kako je...

PozdravB-)

milan-banjaluka
09.07.2009, 13:06
nosim ja nju u auto-lakirerski servis pa neka oni kažu šta misle:lol::lol:=))

MileGuerrini
22.07.2009, 20:07
Jao Milane, pa nemoj raditi gluposti!
Otidji kod najblizeg majstora koji servisira harmonike, ali za ozbiljno!!!
Pa nitko ne lakira harmonike auto lakom i on na harmonici popuca zbog promjena uvjeta, gibanja uvijanja isl...!
Pa svi aluminijski deklovi si presviceni celuloidom!!!!!

Pa dobar si sa postovanim Nikolom Dodigom, odnesi deklu kod Petrovica gdje je nikola svoju harmoniku sredio u ZG i nece biti skupo a bit ce kvalitetno!!!