PDA

Pokaži Full Verziju : Harmonikasi i stil svirke


Dare 82
05.07.2009, 01:15
Koji harmonikasi vam se najvise svidjaju u odredjenim pravcima muzike?Znaci sumadijski,vlaski,ciganski i pozarevacki stil.

Dell
05.07.2009, 01:24
uuuuu bas si me nasao, svidjaju mi se sva ta cetiri stila :D od sumadijskog tu je naravno Pavke meni zakon, od vlaskog Zoran Paunovic i Slobodan Bozinovic, od ciganskog nezaobilazni Aca Cergar i Dejan Kostic od pozarevackog smekeri, onda si zaboravio i bosanski stil, naravno sevdah, tu je naravno Ismet Alajbegovic Serbo, pa i Jovica Petkovic, to su dakle oni koji mi se svidjaju. Ja inace sviram najvise ovaj bosanski i sumadijski stil, mozda vise bosanski jer tu zivim blizu, posto me i kritiziraju da sviram vise legato nego staccato, trudim se da u buducnosti bar ponesto iz svakog tog stila pokupim :) inace kad me neko pita sta slusam ja kazem: sumadiju, sevdah, ciganiju i naravno JuVe :D pozdrav i Djodi haha

mykeli
05.07.2009, 01:33
UPOZORAVAM

Tema ovakve vrste je isuvise izlizana, pazite da ne dodje do sukoba, samo upozoravam!!!

Dare 82
05.07.2009, 01:57
Pa zato sam i napisao po stilovima da ne bi bilo ono:Aca Cergar je za mene najbolji i onda dolazi izginuce na forumu.Ovako svako za odredjeni pravac moze da se izjasni i mislim da ne bi trebalo da bude svadje.

mordent2@guerin
05.07.2009, 02:06
Za mene svaki stil je dobar i šumadijski i bilo koji drugi ako se pravilno odsvira odnosno ako zazvuči . ,,, živio prof. VASOVIĆ

Dell
05.07.2009, 03:35
jaoo, kako sam mogao u ovom bosanskom stilu zaboraviti legendarnog Antu i Jakicu Filipovica, za koje kazu da su perverznjaci na harmonici, pogotovo Jakica, tako da su mi i oni jedni od uzora :)

Dare 82
05.07.2009, 03:46
Mordent nisam mislio samo na stil kao stil nego recimo da li ti se vise svidja sumadija koju je svirao pokojni Tomica ili recimo Pavke.Ili recimo vlaski Srdjan Demirovic i Prvulovic.

milan-banjaluka
05.07.2009, 11:07
I ja se slažeem sa mordent2@guerin (http://www.yu-midi.com/forum/member.php?u=10491),živio Vasović.A što se tiče stilova ma Šumadija majka,ali naravno dobri u i ostali stilovi samo ja nevolim takozvanu ciganiju.Što se tiče bosne,on je nastala iz Šumadije.Čuvene Šumadijske trilere i ukrae koji se sada sviraju nisu postajali prije 35-40 godina,tada je bio sviran Radojkin stil,ove sadašnje je napravio i promenio pokojni Tomica Miljić.A tu sadašnju Bosnu je napravio Jovica Petković.

Sejox
05.07.2009, 13:42
Tema u ovom zadnjem postu,vec ide u krivom smjeru.
Cilj ove teme,koliko sam ja shvatio nije da velica,niti da hvali jedan od stilova.
Dakle,iznesete svoje misljenje o pomenuta 4 stila,sta vam se i ko svidja i to je to.Covjek je postavio temu za cetiri stila-napominjem.

Takodje u gornjem postu @milan-banjaluka iznosi dvije totalno netacne
informacije.Pretpostavljam da je mlad pa mu je neko mozda pricao pricu,ali
kada se nesto pise onda bi to trebalo biti i tacno i objektivno.

U njegovom postu pise:

1.-"sto se tice Bosne,ona je nastala iz Sumadije"

2.-"....a tu sadasnju Bosnu je napravio Jovica Petkovic...."

Ove dvije recenice(izjave) nemaju zive veze sa stvarnoscu i potpuno su
netacne,sa aspekta etnomuzikologije i istorije muzike.

Nemam namjeru dalje objasnjavati bilo kome,zasto ove izjave nisu tacne.
Da bi se o ovome pisalo,treba dobro poznavati muziku onog podneblja,o kojoj
se vec pise.

I da ne bude offtopic,kod ljudi u Bosni je od ova 4 stila,najbolje prolazila-Sumadija.

I na kraju,ovo je napisano bez namjere za bilo kakvom raspravom.

Treba se drzati teme.

Pozdrav,

ROBOT
05.07.2009, 14:07
@milan-banjaluka


a od kud tebi te tvrdnje ???

Sejox
05.07.2009, 14:26
Tema su cetiri stila u muzici,koje je naveo @Dare82,i o njima se moze
raspravljati,kome se sta svidja.
A svako skretanje sa teme,ce je odvesti u LOCK,kako je vec naglaseno.

Vule
05.07.2009, 14:36
Koji harmonikasi vam se najvise svidjaju u odredjenim pravcima muzike?Znaci sumadijski,vlaski,ciganski i pozarevacki stil.

Citirao sam postavljača teme...da ne bude zabune oko toga o čemu treba ovde pisati...hvala

svirac007
05.07.2009, 14:50
U koji god stil da spada za mene je stil sviranja Budimira Buce Jovanovica najsladji a posle Mirko Kodic,Bosanac....

milan-banjaluka
05.07.2009, 19:37
Ja nisam hteo nekog da uvredim na bilo kojoj osnovi,ali sve sadašnje foršpile i ostale gluposti za sevdalinke napravio je Jovica od onoga što je on znao(on je znao Šumadijski stil) i još je dodao nešto on sam.Ja samo kažem da su dio današnje sevdalinke čini i ta šumadija i meni je zbog toga drago ne što je on to napravio jednim djelom iz šumadije već što je unapredo sevdalinu da bi dobili ono što sada imamo.

jeftabgd
06.07.2009, 02:42
Sumadija:Tomica Miljic,kralj za sva vremena.
Vlaski:Slobodan Bozinovic,Davor Prvulovic,Zoran Paunovic,Srdjan Demirovic,Mirko Kodic.
Ciganski:Dejan Kostic,Aca Cergar.
Pozarevacki,Patalo,Meneka,Kodic.
I imamo ljude koji mogu skoro sve te stilove da uspesno interpretiraju kao sto su Pavkovic,Kemis(u zadnje vreme radi samo ciganske svadbe ali moze sve da odsvira).Jaki orkestarski harmonikasi:Djiba I Trapa,Borko Radivojevic.I mnogo onih koji nisu stilski strogo odredjeni:Nesa Bekovic,Boban Prodanovic,Enes Mavric,Bane Vasic,Ivan Radovanovic,Dragan S.Bosanac,Caslav Ljubenovic,Sinisa Tufegdzic.

Dare 82
06.07.2009, 04:59
Dobar izbor Jefto,imamo slican ukus.Ja bih samo za Pozarevac izbacio Kodica a Dodao Slavisu Djordjevica.Za Sumadju se slazem a sto se ciganije na prvom mestu bih stavio legendu Gulu a od Mladjih Dejana Kostica.

jeftabgd
06.07.2009, 13:20
Znao sam da sam nekoga zaboravio,a sigurno ih ima jos koji su reprezentativni harmonikasi.

AndrijaGM
06.07.2009, 13:35
Licno bih izdvojio za svoj ukus Jovicu Petkovica, Mirka Kodica i Dejana Kostica oni imaju nesto posebno a kao dva najveca tehnicara za mene su Kemis i Bane Vasic ...

Dell
06.07.2009, 15:18
uuuu od tehnicara ste zaboravili i Dragisu Milanovica :D a od ovog pozarevackog stila je isto strasan mada nije poznat Igor Rus ;)

Dare 82
06.07.2009, 15:22
Nije rec o tehnicarima samo o stilu,bilo je rec o cetri pravca a zabasali smo i Bosnu i sad izgleda prelazimo vec u klasiku.

romario
06.07.2009, 22:41
Ja nisam hteo nekog da uvredim na bilo kojoj osnovi,ali sve sadašnje foršpile i ostale gluposti za sevdalinke napravio je Jovica od onoga što je on znao(on je znao Šumadijski stil) i još je dodao nešto on sam.Ja samo kažem da su dio današnje sevdalinke čini i ta šumadija i meni je zbog toga drago ne što je on to napravio jednim djelom iz šumadije već što je unapredo sevdalinu da bi dobili ono što sada imamo.


Jel to tebi netko rekao ili si sam to shvatio ?
Sevdalinke je svirao i Šerbo,Ismet Alajbegović...

Prihvaćam opomenu ...

milan-banjaluka
07.07.2009, 11:55
To sam ja romario znao odavno ali nisam to iznosio tu je još i Omer Pobrić koji je posle rata stavno pratio Safeta Isovića.
Dodato:
A i da je navedem neke harmonikaše koje volim:Dragan Vasović(i ako nije poznat ko mzičar ali je poznat kao pravi pedagog za harmoniku),pokojni Mića Ivanović,Jovica Petković,Mirko Kodić,Tominca Miljić,Dragan Aleksandrić,Bane Vasić,Ljubiša Pavkovići.....(ima ih još mnogo).I na kraju moj najomiljeniji za kojeg sam prvog čuo,a to Je Branimir Đokić.:D:D:D

radeon982
18.04.2012, 18:10
Dejan Kostic ih sve sarani i stavi u dzep koji hoces stil muzike ne bitno....to je zato sto ima najvise duse za harmonike...

skoricnik
18.04.2012, 18:55
Ako si pomislio da Kostica mozes uporediti npr. sa Jovicom Petkovicem, onda se debelo varas.

milepsr
18.04.2012, 19:13
Dragoslav Avramovic Papo.

Dell
18.04.2012, 20:19
Skoricu ne srdi se, ko takvo sta prica, ocito i ne poznaje puno ono sto bi trebao ;)

shtimerserviser
18.04.2012, 21:11
Da i ja dam mali komentar kako devetnogodishnjak puta 3. O svim muzicarima o kome pricate, vrede neshto. Dali kao mladji muzicari ste samokriticni i znate koliko Vi vredite?

Dell
18.04.2012, 23:03
Totalno na mjestu komentar!

riba_72
18.04.2012, 23:37
nije mi jasno da ovakve majstore harmonike neko ocjenjuje i može uzeti sebi za prvao da to radi

nikadvisekorg
19.04.2012, 00:26
Da i ja dam mali komentar kako devetnogodishnjak puta 3. O svim muzicarima o kome pricate, vrede neshto. Dali kao mladji muzicari ste samokriticni i znate koliko Vi vredite?

Potpisujem tvoj post kolega od reči do reči.

Narodnjak300
19.04.2012, 02:11
Borko Radivojevic, Srdjan Demirovic, Milan Jabucanac, Dejan Kostic, Milan Dimic, Zoran Paunovic.

romski majstor
20.04.2012, 18:45
eh ovako: Jovica Petkovic, Perica Jovanovic Gula, Ismet Alajbegovic Serbo.
Hvala.